Ezen technikák közül én a hőillesztéses és microgyűrűs technikákkal dolgozom.
Keratinos hőillesztés
A keratinos hőillesztés a legalkalmasabb hajhosszabbítás eljárás arra vonatkozóan, hogy észrevétlen maradjon a tény, miszerint póthaj van beillesztve.
Tincses hajhosszabbítás a lényege, ezért még akkor is természetes marad a haj, ha valaki beletúr. Ujjakkal sem igazán lehet érzékelni az illesztéseket.
Tökéletesen alkalmas copfos, kontyos, feltűzött frizurákhoz, hiszen akkor sem látható az illesztés, ha láthatóvá van téve a hajtő.Első lépésként a saját hajat apró tincsekre szedik, majd tincsenként kerül hozzáillesztésre a póthaj.A póthaj töve keratinnal van bevonva, mely hő hatására megköt, így kerül rögzítésre a saját hajhoz.
Hátránya: leszedés hosszadalmas, valamint aki nem kedveli a ragasztós megoldást.
Keratinos hőillesztés általi hajhosszabbítás eltávolítása:
A póthaj eltávolítása oldószerrel történik, melyet kizárólag szakember végezhet.
Hatalmas előnye, hogy a póthaj újra hozzáilleszthető a hajhoz. Természetesen csak abban az esetben, ha a póthaj elegendő törődést kapott, és megmaradt jó állapotában.
Ez is egy fontos ok, amiért érdemes törődni a póthajjal hajhosszabbítás után, hiszen a tincsek újra felhasználhatók.
Microgyűrűs hajhosszabítás:
A szilikonos mikrogyűrűzés szintén tincses hajhosszabbítás, mely elsősorban fémérzékeny nők számára javasolt.
Pici, 2-4 mm-es mikrogyűrű rögzíti a póthajat a saját tincsekhez, mely szilikonréteggel van bevonva.
A gyűrű áthúzásra került a saját hajon és a póthajon, majd ezután rá van szorítva, hogy stabilan egyben tartsa a saját hajat és a póthaj tincseket.
A szilikonos mikrogyűrű nagyon hasonló színű, mint a haj, ezáltal teljesen észrevétlen. Tapintása puha, és mivel igen kis méretű, ezért nem nyomja fel a hajat, teljesen természetes hatást kelt.
A mikrogyűrű egy speciális fogó segítségével kerül rászorításra, mely fogó segítségével ugyanúgy el lehet távolítani a tincseket.
Amennyiben a hajhosszabbítás után valaki kellőképpen ápolja haját és a póthaj megőrzi jó minőségét, akkor a mikrogyűrű eltávolítása után feljebb lehet húzni azokat és újra rögzíteni lehet a hajtőnél.
Többek között ezért is érdemes vigyázni hajhosszabbítás után a póthaj minőségére, mert az többször is felhasználható.
Mikrogyűrűzés után a hajhosszabbítás két-három hónapig esztétikus marad. Utána vagy el kell távolítani, vagy a hajtőnél újra kell rögzíteni azokat. Előnye a könnyű levétel, gyors felrakás, saját hajat nem károsítja. Hőhatás, vegyszer nem éri a hajat.
Hajfelvarrás:
Az egyik hajhosszabbítási módszer a hajfelvarrás. A legrégebbi és talán a legelavultabb felhelyezési technika. A saját hajból a haj közé fonatot készítünk néhány sorban, majd ehhez varrjuk a kiválasztott póthajat. Nem a legesztétikusabb, és nem a legkényelmesebb viselet. Ami viszont előnyként említhető, hogy a hajfelvarrás elég gyorsan elvégezhető a többi hajhosszabbító technikához képest és az ára is igen kedvező. Hajnövéstől függően 2-3 havonta kell a hajfelvarrás műveletét megismételni.
Csomózás:
Minimum 10 cm-es haj szükséges, mivel a csomót ennél rövidebb hajból nem lehet elkészíteni. A hajat egy speciális csomóval rögzítjük egy gumis cérna segítségével. Előnye, hogy nagyon stabil, hátránya, hogy a haj minden csomózásnál veszít a hosszából.
|